"Enter"a basıp içeriğe geçin

GetContact’taki Numaranızı Nasıl Silebilirsiniz?

Okuma Süresi: < 1 dakika

Kişisel verilerin öneminin yeni yeni anlaşılmaya başlandığı şu günlerde “GetContact” uygulamasından mobil numaranızı nasıl silebileceğinizi açıklıyoruz:

İlk olarak başka insanların telefonunda hangi isimle kaydedildiğini merak eden insanların ilgisiyle popüler olan uygulama şimdilerde facebook ile ortaya çıkan kişisel verilerin izinsiz paylaşım ihlalinden çok daha büyük bir etki oluşturduğu anlaşıldı.

Kullanıcıların rehberindeki kişilerin telefon numaralarını ve isimlerini öğrenen uygulama, tek bir kişiye eriştikten sonra o kişinin tüm rehberine de ulaşmış oluyor. Dolayısıyla sizler uygulamayı indirip izin vermemiş olsanız dahi, telefon numaranızın bulunduğu yıllar önce rehberine kaydedildiğiniz, belkide pek samimi de olmadığınız kişiler yüzünden “GetContact” ’ın veri tabanına eklenmiş oluyorsunuz.

Bu durum haklı olarak “GetContac” uygulamasına tepki oluşmasına neden oldu. Bu durumu farkeden “GetContact” isteyen kişilere numarasını ilgili sistemden silmesine olanak veren bir form paylaştı. Bu form üzerinden sizde telefon numaranızı ilgili sistemden çıkartabilirsiniz.

Bu bağlantıyı tıklayıp bir takım doğrulama adımlarından sonra, numaranızın veri tabanından silinmesini sağlayabilirsiniz.

Şimdilik kesin olarak tüm veri tabanından silinip silinmediği konusunda emin değiliz. Ancak bu işlemleri yaptıktan sonra “GetContact” uygulaması numaranızı göstermemeye başlıyor.

Sending
User Review
4 (1 vote)

İlk Yorum Sizden Gelsin

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.