"Enter"a basıp içeriğe geçin

Çiçek Açan Gazete

Okuma Süresi: 1 dakika

Japonyada “The Mainichi Newspapers” isimli yayıncı firma toprağa ekildiğinde çiçeğe dönüşen bir gazete çıkardı. İlgili gazetenin tam adı The Mainichi Shimbunsha. Okuduktan sonra gazeteyi toprağa gömmeniz halinde içine yerletirilmiş tohumlardan, ağaç, çiçek yada sebze elde edilebiliyor.

Japonya’da ekilebilir kağıt yöntemi büyük bir projeye dönüştü ve geçtiğimiz aylarda çevreyi duyarlılığını arttırmak amaçlı yapılan büyük bir icat olarak tercih edilmeye başlandı. Bu düşünce ilk olarak ‘The Mainichi’ ile çalışan ve Japonya’nın en büyük ajanslarından biri tarafından tasarlandı.

Kullanım süresi bittikten sonra bu gazeteleri atmak yerine toprağa gömerek içine monte edilen tohumların ağaç, çiçek ya da sebzelere dönüşmesini sağlayabiliyorsunuz.

Gazetenin basımında kullanılan mürekkep sebze kaynaklı olduğu için bu mürekkepler çimlenme sırasında tohumlar için gübre görevi görüyor.

Japonya’da oldukça etkili sonuç yaratan bu yenilikçi girişim sayesinde, gazete günde 4 milyondan fazla satarak 700 bin dolardan fazla kar elde ettiği söyleniyor.

Sending
User Review
0 (0 votes)
    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.